Areál koupaliště je zasazen do krásného prostředí. V místě je bazén o rozměrech 40x20 metrů a dětské brouzdaliště. Na pozemku je hřiště pro plážový volejbal, dále také hřiště pro nohejbal a pingpongový stůl. Voda v bazénech je vyhřívána na příjemných 28 stupňů Celsia.
Štěrkoviště je uměle vzniklou nádrží, která vznikla těžbou štěrku v třicátých a čtyřicátých letech minulého století. Součástí areálu jsou i dvě dětská brouzdaliště s třemi skluzavkami. V místě je půjčovna šlapadel, hřiště pro nohejbal a volejbal a také i minigolf. Voda je trvale čistá. U Šterkoviště jsou i 3 restaurace se zahrádkami.
KDE SE TU DÁ LYŽOVAT?
Nejbližším areálem Otrokovicím je lyžařský areál Stupava. Areál patří k nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Chřibech. V místě se nachází celkem 5 sjezdovek, z nichž dvě jsou modré a tři červené. Přeprava lyžařů je zde zajištěna čtyřmi vleky. Středisko nabízí rovněž i parkoviště. Sjezdovky jsou uměle osvětlené, což umožňuje i večerní lyžování. Tratě jsou ošetřeny umělým zasněžovacím systémem a pravidelně upravovány rolbou. Areál není určen pouze pro lyžaře, na své si tu přijdou i snowboardisté. Na pozemku se nachází i snowpark s různými skoky. Pro všechny zájemce je tu lyžařská škola i malá lyžařská školička.
KAM S DĚTMI?
Muzeum se může pochlubit největší sbírkou ve střední Evropě. Vedle motorek tu jsou i sněžné skútry, golfové vozíky a člun téže značky. K nejvzácnějším modelům patří modrobílý typ motocyklu s motorem Knucklehead z poloviny třicátých let minulého století. Součástí sbírky je i oblečené na Harley a historické benzinové stojany.
KAM JÍT NA PROCHÁZKU?
Jde o tří kilometrový úsek, který prochází podél levého břehu řeky Dřevnice. Je to asfaltová stezka pro pěší, cyklisty i inline bruslaře. Spojuje mezi sebou dvě města. Do budoucna by stezka měla navazovat na stezku vedoucí podél Baťova kanálu, po níž se dá dojet až na Jižní Moravu a do Hodonína. Naopak se pak dostanete až do Kroměříže, kde se můžete napojit na cyklotrasu číslo 47 jdoucí z Jeseníku a v Tovačově pak na cyklostezku Bečva.
KAM ZA TURISTIKOU?
Pouhých 5 kilometrů od Zlína se na skalnatém výběžku hrdě vypíná mohutný gotický hrad. V průběhu dějin se z něj vyvinula stavba renesančního a barokního stylu upraveného do zámeckého typu. Vystavěn byl v druhé polovině 14. století. a jeho posledními majiteli byli příslušníci moravské větve Šternberků. V té době to však bylo už jen hospodářské sídlo. Dnes je hrad bohužel až do roku 2018 uzavřen z důvodu rekonstrukce.
Na východním okraji obce Hostišová, zhruba 8 kilometrů severně od Zlína, stojí dřevěná rozhledna na kamenné podestě. Jde o novou stavbu, která je vysoká 14 metrů. Na vyhlídkovou plošinu, která je umístěna ve výšce 11 metrů, vede 43 schodů. Vidět odtud můžete okrajové části Zlína, Malenovice, Otrokovice, Přerov, Bílé Karpaty, Chřiby, Hostýn, Buchlov a za dobrých podmínek i Jeseníky.
KAM ZA ZÁBAVOU?
Pokud si chcete bezpečně zabruslit, nebo chcete, aby se vaše děti v bezpečí bruslit naučily, přiveďte je na městský inline ovál v Otrokovicích. Využít tu můžete i služeb instruktorů. Délka zdejšího okruhu je 411 metrů, přičemž jeho šíře je 6 metrů.
KAM ZA HISTORIÍ?
Historicky nejcennější památkou Otrokovic je Společenský dům, který je dnes zajímavě řešeným hotelem. Jde o výraznou dominantu města, která tu byla postavena v letech 1933-36. Z leteckého pohledu připomíná trojramennou vrtuli.
Ruský činžák najdete hned za Společenským domem. Vystavěn je ve stylu SORELA. Činžák je charakterizován ozdobnými prvky a barevnými ornamenty, hlavně římsami, sloupy, vlysy a sgrafitovou výzdobou.
Baťovské domky byly postaveny pro zaměstnance baťovských továren. První domek zde stál do roku 2000. Byl dřevěný. Později zde vznikly cihlové domky. Jde o památku určenou pro milovníky architektury. Budovy pochází z dílny architekta Vladimíra Karfíka. Typické pro ně jsou neomítnuté oranžové cihly. Budovy působí velmi minimalisticky, vzdušně a elegantně. Na dalších zdejších stavbách se však podepsali i další architekti, k nimž patří J. Drofa, Le Corbusier, B. Fuchs a další.
Horní mlýn je dnes nejstarší budovou ve městě. Postaven byl již v roce 1576. Původní renesančně-barokní budova získala v 19. století industriální charakter. Bohužel majitelé se tu střídali jako na běžícím pásu. Mlýnské kolo bylo vykopáno při poslední rekonstrukci ve 20. století. V místě je pamětní deska, která upomíná jeho koupi mlynářem Schönem.
Kostel stál v centru města už v době vzniku Otrokovic. Bývala to původně barokní kaple z roku 1769, která byla o 100 let později proměněna v kostel. Před kostelem se nachází klasicistní kříž.
Tento moderní kostel tu byl vybudován v letech 1992-5 podle plánů architekta Mojmíra Korvase. Silueta kostela symbolizuje sepjaté ruce mířící k nebi. Interiéru dominuje keramický reliéf svatého Vojtěcha nad oltářem a pískovcový obětní stůl se symbolem ryby. Na čelní stěně visí vyřezávaná biblická křížová cesta. V bočních výklencích pak stojí dřevěné sochy svaté Anežky, svatého Jana Bosca, svatého Jana Pavla II. a svaté Zdislavy. V kapli je umístěna kovová křtitelnice na pískovcovém podstavci. V místě jsou i jedinečné digitální varhany. V kostele se konají bohoslužby, církevní slavnosti, koncerty a další kulturní, společenské, sportovní a vzdělávací akce.
JAKÁ JSOU TAJNÁ MÍSTA, O NICHŽ BĚŽNÝ NÁVŠTĚVNÍK NEVÍ?
Kdysi tudy vedla Jantarová stezka. Později tu byl postaven Jantarový kříž. Kdysi tu stávalo stavení Prokopovo, a proto se kříží říká také Prokopův kříž. Po této cestě lidé z Otrokovic chodívali před vystavěním vlastního kostela do kostela v Tečovicích. Strážní kříž prý je označen těžce řešitelnou šifrou.