Bazénové centrum je součástí rozsáhlého komplexu, který tvoří Multifunkční KV Arénu. Bazénové centrum je vybaveno moderními technologiemi a spoustou atrakcí. Jde o moderní areál. V centru naleznete 25 metrový bazén s šesti plaveckými dráhami a relaxační zónou. Těšit se zde můžete na vířivky, protiproudy, masážní hlavice, whirpool, tobogan, odpočinková zóna s lehátky, parní saunou, infrasaunou, odpočívárnou s lehátky. Součástí je i dětský výukový bazének s atrakcí. V místě je rovněž studený a teplý bufet. Před areálem je parkoviště.
KDE SE TU DÁ LYŽOVAT?
Nejbližším lyžařským areálem Bečovu nad teplou je ten, který najdete v nedalekých Mariánských Lázních. Lyžařský areál se rozprostírá v nadmořské výšce 648 až 720 metrů nad mořem. přepravu lyžařů zde zajišťují dva vleky a jedna sedačková souprava. V areálu je také i půjčovna lyží, kvalitní ski servis a lyžařská škola. Pro nejmenší tu je potom lyžařská školička.
KAM S DĚTMI?
Zdejší hrad patří k českým nejzachovalejším hradům. Pyšní se unikátní památkou evropského významu, relikviář svatého Maura. Jeho hodnota s blíž k hodnotě českých korunovačních klenotů. Zdejší hrad byl postaven v 13. století a byl spojen hlídáním hranic a výběru cla. Ve 14. a 16. století se zde těžil cín. V renesanci však již přestal vyhovovat daným nárokům, a tak byl užíván jako hospodářská budova. V 18. století zde byl postaven pozdně barokní zámek. Jeho součástí jsou terasové zahrady a kuchyně. V budově byl i bazén. Terasy zdobily bazénky a fontány. Přístup na ně byl přímo ze zámeckých pokojů. Na zámku je hned několik okruhů a také několik samostatných výstav.
KAM JÍT NA PROCHÁZKU?
Zahrada byla založena za posledního panství Jindřicha z Beaufort-Spontin a jeho ženy Marie. Zahrada spadá pod zámek a spadá pod nádraží za řekou Teplou. Tvůrcem parku je hrabě Arnošt Emanuel Silva Tarouca, který založil Průhonický park. Bohužel zahrada byla od druhé světové války do roku 2005 bez jakékoliv údržby. Aktuálně je zahrada postupně rekonstruována. Dodnes se zde zachovala řada vzácných stromů. Dokonce i Korkovník pana Koditka. Součástí je i unikátní bioferrata, což je první česká skalní stezka zaměřená na skalní vegetaci. Pěšinu zvládnou rodiny i děti.
KAM ZA TURISTIKOU?
Uprostřed rozsáhlých lesů, v polesí Hůrka, jsou 3 kaskádovité rybníky. Rybníky jsou opředeny pověstmi. Nedaleko odtud je viklan, mohutný žulový blok, který se dá snadno rozhýbat. Do Viklanu jsou vytesány letopočty 1776 a 1796. Severně a východně od Bečovských rybníků se nachází dvě další nádrže, které v létě slouží ke koupání. Jde o tzv. Černý a Nový rybník.
KAM ZA ZÁBAVOU?
Pod západní stranou hradu se nachází přírodní lezecká stěna vysoká 8 metrů. V centrální části pak 18 metrů. Patří k ní i průvodce, tzv. Maryškova cesta, která má dvě variace. Stěna je doplněním bioferraty ve zdejší botanické zahradě.
V muzeu historických motocyklů je vystaveno víc jak 50 motocyklů a historických kol i motocyklových motorů. V prvním patře je pak muzeum dřevěných hraček a loutkových divadel a loutek. Muzeum najdete na náměstí v Bečově nad Teplou v budově bývalého okresního soudu.
I tato expozice se nachází v budově bývalého soudu na náměstí v Bečově nad Teplou. Jde o poměrně nové muzeum, které však má více než 1000 unikátních exponátů a neustále se rozrůstá. Expozice kasiček představuje zajímavou sbírku kasiček z celého světa z různých časových období. Sbírka čítá skoro 1500 kusů.
KAM ZA HISTORIÍ?
Původně gotický kostel dnešní podobu získal po požáru v letech 1763 až 1767. Kostel byl obnoven v roce 1834 a věž kostela byla dokončena v roce 1885. Uvnitř je rokokové zařízení. Ve středu oltáře je oltářní obraz svatého Jiří od Johannese Grimera. Doplněn je o dvojice velkých soch světců. Zajímavá je i empírová křtitelnice s cínovou mísou od bečovského císaře Caspara Grundta. V místě je i zlacená stříbrná monstrance osázení drahými kameny. Dalšími vzácnými předměty jsou i olejové obrazy svaté Markéty a svatého Jiří, cínová rakev jednoho z Qustenberků a barevná hedvábná liturgická roucha a také i několik malovaných rakví z 18. století.
Barokní radnice zde byla vystavěna v místě starší radnice. Jde o výstavný městský dům s četnými klasicistními prvky. Postaven byl podle návrhů Josefa Moika a Norberta Heydla. K radnici přiléhá mohutná, leč stavebně strohá budova. Sídlilo zde okresní hejtmanství, soud, daňový úřad, živnotenský úřad.
JAKÁ JSOU TAJNÁ MÍSTA, O NICHŽ BĚŽNÝ NÁVŠTĚVNÍK NEVÍ?
Stará pošta byla v domě číslo 112. Jde o barokní stavbu z konce 18. století. Kdysi zde byla i stanice poštovních dostavníků a zájezdní hostinec. Dům najdete u mostu přes řeku Teplou.