Upřímně, bazén tu má de facto každý větší lázeňský dům. Kromě toho však tu najdete i koupaliště, plovárnu a přehradu. Jedno koupaliště je dokonce přímo v centru města, jen kousek od rondlu. Co se týká dalšího objektu, jde o krásný moderní prostor, který nahradil původní plovárnu, která tvořila funkcionalistický soubor v Bílé čtvrti a vznikl někdy ve třicátých letech minulého století. Bohužel již nevyhovovala evropským hygienickým, normám a tak nebylo zbytí a vznikla nová plovárna. Ta má krytý bazén, ale i venkovní 25 metrový bazén, zážitkový bazén s chrliči, tryskami, divokou řekou, lehátky, bublery a dalšími atrakcemi, dětský bazén, vířivku, parní komoru i plochy k opalování. Velmi pěkné je i koupaliště DUHA, které najdete v těsné blízkosti Luhačovické přehrady v nedalekých Pozlovicích.
KDE SE TU DÁ LYŽOVAT?
Milovníci lyžování si v Luhačovicích přijdou na své. Nemusíte totiž jezdit nikterak daleko. Najdete ho na kopci Lužné, blízko centra, kam se dostanete Rumunskou ulicí. K dispozici vám je jeden vlek. Další ski areál se nachází ve Valašských Kloubúkách, který je také součástí obce. Jde o pravidelně udržovanou sjezdovku, jež je udržovaná a pravidelně zasněžovaná. Vzhledem k tomu, že je rovněž osvětlená, je zde možné i večerní lyžování. Sjezdovka je střední obtížnosti. V okolí Luhačovic se nachází i běžkařské stezky.
KAM S DĚTMI?
Poblíž Luhačovické přehrady najdete moderní lanové centrum určené pro děti. Najdete ho pouze 700 metrů od koupaliště DUHA. Překážky jsou určeny dětem od 3-12 let. V areálu jsou překážky různé obtížnosti.
KAM JÍT NA PROCHÁZKU?
Luhačovice jsou dobře značeny a mají zde turistické i lázeňské trasy pro turisty s různou zdatností. Zkusit můžete dokonce i prohlídku s průvodcem. Procházku lázněmi je možno začít v městské památkové zóně, kde můžete spatřit hodnotné stavby z počátku minulého století. Nepřehlédnutelné jsou především stavby Dušana Jurkoviče, který dal Luhačovicím zcela nezaměnitelný ráz. K těmto památkám patří třeba Jestřabí, Vodoléčebný ústav Jurkovičův dům, Sluneční lázně, Hudební pavilon, Chaloupka nebo Valaška.
KAM ZA TURISTIKOU?
Naučný chodník vede k přehradě z Pozlovic kolem koupaliště Duha. Stezka dokumentuje historii údolí Šťávnice a poukazuje na řadu dnes zaniklých mlýnů. Jde o skvělou trasu, která vás rychle dostane k přehradě i ke koupališti.
Cyklotrasa vede nad pramenem Ottovka a úpatím Malé Kamenné. Je to přibližně osmi kilometrová cyklotrasa, která vás zavede dokonce i k Jezírku lásky. Říká se, že když do něj namočíte levý ukazováček, zajistíte si tak štěstí v lásce.
Z Luhačovické přehrady se můžete vydat i na delší cyklovýlet, který vás nakonec zavede na lázeňskou kolonádu. Jde o trasu dlouhou 22 kilometrů, která vede i pře Jurkovičovu alej. Pozor, kolonádou projet nesmíte, kolo smíte pouze vést.
Velký okruh je mnohem delší, celkem sedmatřicetikilometrový a také i náročnější než malý. Střídá se tu pevný i nezpevněný terén. Na kole se dostanete i k Luhačovické přehradě, dále pojedete přes lesy, louky a dostanete se i k nejvýše položené obci v Luhačovickém Zálesí. Projedete se také pod zříceninou Starého Světlova až pod vrchol Komonce odkud se
nakonec vrátíte tam, odkud jste vyjeli.
KAM ZA ZÁBAVOU?
V centru města na konci kolonády se nachází Dům Elektra, multifunkční dům v němž se nachází kino, galerie, restaurace, informační centrum, kongresový sál restaurace a muzeum. Jinak zábava se děje všude okolo vás.
KAM ZA HISTORIÍ?
Jurkovičův dům najdete v samotném centru Luhačovic. Je to jedna z nejdůležitějších městských památek, - dominanta města. Původně to býval mlýn, který však v roce 1902 přestavěl Dušan Jurkovič v lázeňský dům.
Muzeum bylo založeno již v roce 1918 a jeho zaměření je region luhačovického Zálesí. Spatřit a prohlédnout si zde můžete kupříkladu i modrotisk, interiér, kroje, obrazy na skle, polychromované plastiky a ještě spoustu dalekého.
Fontána od sochaře Jana Kavana má jednoduchý miskový tvar, který zdobí keramické reliéfní plastiky s motivy vodní flóry a fauny. Původně měla být v československém pavilonu na EXPO 1958 v Bruselu ale nakonec byla přenesena do Luhačovic. Jde o zobrazení třech divoženek, které stráží pramen a prohánějí pravěké ryby, hvězdice a jinou mořskou havěť.
Sluneční lázně v Luhačovicích postavil Dušan Jurkovič, které patřily na počátku 20. století k dominantám města. Bohužel zatím se tu ještě koupat nesmíte. Jde však o památkově chráněnou stavbu, která stále ještě hledá majitele, aby byl objekt zrestaurován. Zatím se tu smíte pouze opalovat.
Zámek Luhačovice býval tou nejvýznamnější stavbou ve městě. Barokní sídlo vynikalo svou velikostí i výstavností. Dnes už stojí tak trochu bokem od ruchu centra. Sídlí v ní ZUŠ.
JAKÁ JSOU TAJNÁ MÍSTA, O NICHŽ BĚŽNÝ NÁVŠTĚVNÍK NEVÍ?
Starý Světlov je zřícena hradu, jež najdete asi kilometr severozápadně od vsi Podhradí u Luhačovic nedaleko vrchu Bába. V této oblasti se nachází ukrytá perla Moravy. Je škoda, že to dosud turistům z větší dálky uniklo. Lokalita vyniká krásnou přírodou, chráněnými rostlinami i živočichy. Děti se zde mohou vyřádit na dřevěných herních prvcích. Zahrnuje i stezku Pod Starým Světlovem. Dostat se sem můžete hned několika cestami, které nabízí krásné pohledy na celou lázeňskou oblast.