Letní koupaliště v Hustopečích nabízí svým potencionálním návštěvníkům celkem 5 rozličných bazénů. Jde o jeden dvaceti pěti metrový plavecký bazén, regenerační bazén s celou řadou atrakcí, dětský bazén s malou skluzavkou, bazén s dojezdem s tobogánem a další bazén s dvojitou skluzavkou a divokou vodou. Ze zdejších atrakcí můžeme zmínit vodopády, vodní chrliče, vodotrysk a masážní lavice. Mimo to v areálu naleznete také hřiště pro plážový volejbal i kopanou, tenisové kurty a sportovní hala se saunou. Pro děti je tu dětské hřiště s prolézačkami. V místě neschází ani občerstvení. Hned vedle letního koupaliště se nachází i krytý bazén s velkým dvaceti pěti metrovým bazénem a malým dětským bazénem. Součástí krytého bazénu je i posilovna.
KDE SE TU DÁ LYŽOVAT?
Nejbližším lyžařskmý areálen Hustopečím je ten nedaleko Břeclavi. Jde o nejníže položený lyžařský svah nejen v České republice, ale v celé střední Evropě. Svahy jsou totiž umístěny v nadmořské výšce 180 metrů nad mořem. Na zdejším svahu jsou rozloženy dvě sjezdovky: červená - dlouhá 350 metrů a modrá - dlouhá 600 metrů. O přepravu se tu stará jeden vlek typu POMA. Hlavní sjezdovka je dále vybavena umělou hmotou, která zkvalitňuje lyžování. Areál je pečlivě udržován rolbou a dle potřeby zasněžován technickým sněhem. Velkým lákadlem zdejšího lyžařského střediska je možnost večerního lyžování. Areál disponuje půjčovnou lyží, ski servisem i lyžařskou školou. Pro nejmenší lyžaře je zde i malá lyžařská školička spolu s dětským pojízdným pásem. U areálu neschází ani parkoviště a občerstvení.
KAM S DĚTMI?
Naučná stezka po stopách T. G. Masaryka vás provede po místy, kudy v Hustopečích chodil samotný prezident Masaryk. Stezka možná není primárně zábavná, ale rozhodně je přínosná a může vaše děti obohatit o zajímavé informace. Má celkem 6 zastavení. Výchozím bodem je prostor při vstupu na náměstí u křižovatky. Vedle tabulí stezku popisuje i malá brožurka, kterou si můžete pořídit ve zdejším informačním středisku. Brožurka je to šikovná, obohacená o mapku i o recept oblíbeného moučníku od Masarykovi maminky.
KAM JÍT NA PROCHÁZKU?
Přírodní park, který lákal místní byl na počátku 21. století revitalizován a stal se opět vyhledávaným i mezi turisty. Je to lesopark s přírodním amfiteátrem a kaplí sv. Rocha, který až do druhé světové války sloužil jako městský park. S velkou oblibou tu chodíval i T. G. Masaryk.
Tůně jsou od náměstí vzdáleny 2,5-3,5 kilometru. Dostanete se sem po červené turistické značce. Pokud se sem vypravíte, uvidíte oba hustopečské rybníky, které byly vybudovány na zdejším potoku v roce 1950. Jejich úkolem je chránit město před povodněmi. V jejich okolí vzniklo v roce 2014 celkem 8 tůní. Místem prochází i Mandloňová naučná stezka.
KAM ZA TURISTIKOU?
Krásným výletem, který byste rozhodně neměli při návštěvě Hustopeče nechat ujít, je ten, který vede na rozhlednu Hustopeče. Jde o 9 kilometrovou trasu, kterou zvládnou i sportovní kočárky do terénu. Zdejší mandloňové sady jsou zcela unikátní, protože jsou jedinými v České republice. Jde o mimořádně zachovalé stromy. Cestou vzhůru se seznámíte se zajímavostmi o mandloních i okolní přírodě. Odpočinout si můžete v altánu u Předního rybníka anebo u jiného posezení. Stezka je určena pěším a cyklistům. Na Hustopečském vrchu je 17,4 metrů vysoká rozhledna.
KAM ZA ZÁBAVOU?
Ve sklepení zdejšího renesančního domu U Synků se nachází stálá expozice vinařství, která se věnuje historii i současnosti místního vinařství. K vidění tu jsou historické exponáty, jež sloužily k výrobě a uskladnění vína a ošetřování vinice. Ve dvou sklepích tu pak prezentují svou výrobu hustopečtí vinaři.
KAM ZA HISTORIÍ?
Kaple sv. Rocha na Křížovém vrchu vznikla v 17. století během morové epidemie. Místní ho postavili jako ochranu před morem. Původní barokní kaple byla několikrát přestavěna a zvětšována, až nakonec dosáhla velikosti menšího kostelíku. Dříve sem vedla křížová cesta. Ostatně, odtud kopec získal jméno Křížový. V současnosti má novorománskou podobu z roku 1901. Kaple má podobu kupolovité stavby se čtyřmi výklenky, věžičkou a zvonem. Uvnitř jsou vitráže a nástěnné malby Ludvíka Kolka.
Moderní kostel stojící na náměstí v Hustopečích stojí v místě, kde od 14. století stával gotický kostel sv. Václava. Tento nový byl postaven podle návrhu Ludvíka Kolka.Kostel byl vystavěn v roce 1994. Zdejší věž je vysoká 52 metrů. Loď je dlouhá 47 metrů.
V době toho největšího rozkvětu města, tedy v 16. století, zde byla postavena řada měšťanských domů. Bohužel se z nich do dnešních dnů dochovalo jen několik. K nejvýznamnějším patří dům na náměstí zvaný U Synků. Nese název posledního majitele. Na nádvoří se nachází původní studna a jedna z hustopečských zajímavostí, pomník kvasinky vinné. Po rozsáhlé rekonstrukci zde byly odhaleny cenné klenuté místnosti a historické sklepení. Objekt je využíván ke kulturním účelům a sídlí zde informační centrum, Městské muzeum a galerie a je zde rovněž i Stálá vinařská expozice. Na nádvoří se pořádá divadelní festival Pod širým nebem.
JAKÁ JSOU TAJNÁ MÍSTA, O NICHŽ BĚŽNÝ NÁVŠTĚVNÍK NEVÍ?
Kostel se sice nenachází přímo v Hustopečích, ale v nedalekém Kurdějove, avšak rozhodně stojí za zmínku i návštěvu. Milovníci historie by si ho rozhodně neměli nechat uniknout. Nachází se pouze 3 kilometry severovýchodně od Hustopečí a vyznačuje se bohatou sítí tajných únikových systémů podzemních chodeb. Kostel vznikl na přelomu 13. a 14. století a později byl obehnán hradbami. Vyznačuje se i mohutnou věží a kaplí. Jednou podzemní chodbou byl spojen s radnicí i farou. Zajímavostí je i skutečnost, že chodby ústí do podzemních prostor obecní vinotéky. Je škoda, že tato zcela jedinečná památka zůstává poněkud opomíjena.