Jde o jedinečné místo, které se může pochlubit tou nejdelší sjezdovkou v Orlických horách. Je dlouhá 2290 metrů. Resort v Bukové hoře však nabízí nejen tuto sjezdovku, ale celkem 15 sjezdovek modré náročnosti.Celková délka zdejších sjezdovek je 8000 metrů. Všechny jsou po celé své stránce technicky zasněžovány. Šíře sjezdovek se pohybuje okolo 55 metrů. Lokalita rovněž nabízí skvělé podmínky i pro carvingové lyžování. Areál je proto ideální jak pro nejmenší lyžaře, tak i pro zkušené lyžaře. Na své si tu přijdou i snowboardisté. V místě je také snowpark a lyžařská škola. V místě neschází ani možnost parkování a občerstvení. Opomenout nesmíme ani možnost večerního lyžování.
Mezi Králíky a Červenou Vodou, v oblasti Hanušovické vrchoviny, je 26 kilometrů pravidelně upravovaných běžeckých tratí. Dalším místem ideálním pro běžecký sport je pak Běžecký areál Buková hora-Suchý vrch. Jde o oblast Čenkovic, Bukové hory a Suchého vrchu, která nadšencům tohoto zimního sportu nabízí na 75 kilometrů strojově upravených lyžařských stop.
KAM S DĚTMI?
Velmi zajímavou lokalitou, kterou byste si s dětmi při návštěvě Králík neměli nechat ujít, je Králická pevnostní oblast. Králická pevnostní oblast představuje prostor s nejvyšší koncentrací pozůstatků československého pevnostního systému. Jde vůbec o jednu z největších atrakcí v České republice, jež prezentuje mohutný systém opevnění z let 1935-38. Nachází se mezi kótou Maliník a Zemská brána. Dnes čítá na 10 muzeí, k nimž patří Dělostřelecká tvrz Bouda a Hůrka; Muzeum Vysoký kámen; Pěchotní srub K - S 5 U Potoka, S 8 U nádraží, S 12b Utržený, S14 U cihelny; Vojenské muzeum Lichkov i v Králících a Památník obětem internace.
Zcela jedinečné interaktivní vojenské muzeum v Králíkách nadchne každého, kdo se zajímá o vojenství. V letech 2009-10 bylo zmodernizováno a tak nabízí shlédnout něco, co se v Česku jen tak nevidí. Věnuje se pohraničí a ochraně hranic ve dvacátém století. K vidění tu je hned několik expozic. Vidět zde můžete nejen uniformy, munici a zbraně, ale také i těžkou techniku. Přijeďte se podívat.
Muzeum dnes sídlí v kouzelné klasicistní budově z 18. století. Kdysi zde byla radnice, pak okresní soud a berní úřad, jehož součástí bylo i vězení. Na přelomu 19. a 20. století zde vzniklo muzeum. Nutno však říct, že i potom se muzeum ještě několikrát stěhovalo, než se opět v roce 1998 vrátilo zpět do této budovy. Muzeum se věnuje dějinám města, řezbářství, varhanářství a přírodě. V muzeu najdete králické betlémy, předměty věnující se tkalcovství i zajímavostem regionu.
KAM JÍT NA PROCHÁZKU?
Kousek za městem se nedaleko dělostřelecké tvrze Bouda nachází rozhledna, která byla přestavěna z původní vodárenské věže. Vidět odtud můžete Králický Sněžník i Jeseníky. Za dobrého počasí dokonce i Sněžku. Rozhledna je součástí Kramářovy vily, která patří k těm největším a také i nejnákladnějším počinům KČST v meziválečném období.
KAM ZA TURISTIKOU?
Králický Sněžník patří k místům, které si nesmíte nechat ujít, když se dostanete do Králík. Lokalita však vyžaduje dlouhé a poměrně náročné pochody s převýšením několika stovek metrů. Je to oblast, která je vhodná pro lidi s dobrou kondicí. Vede sem řada naučných stezek. Symbolem Králického Sněžníku je žulová soška slůněte. Kousek pod vrcholkem pramení řeka Morava.
KAM ZA ZÁBAVOU?
Adrenalin park Dolní Morava je tím největším lanovým parkem v České republice. V místě je na 80 vysokých lanových překážek, které jsou rozčleněny do různých stupňů obtížnosti. Součástí je také lezecká stěna, skok volným pádem a tandemová houpačka. V místě jsou atrakce jak pro ty nejmenší, tak i pro zkušené matadory. Vedle adrenalinového parku však Dolní Morava nabízí i další vyžití, k nimž patří Stezka v oblacích, bobová dráha, Mamutíkův vodní park, cyklo trasy Single Trails, Fun Park, rozhledny a ještě mnoho dalšího. Na své si tu přijdete v každém ročním období. Místo je vzdáleno od Králík pouze 7 kilometrů vzdušnou čarou.
KAM ZA HISTORIÍ?
Nedaleko města Králíky se v Dolní Hedeči nachází významné poutní místo královéhradecké diecéze. Klášter byl vystavěn na přelomu 17. a 18. století. Vyveden je v barokním stylu a jeho součástí je i kostel Nanebevzetí Panny Marie i kaple Svatých schodů s ambity. V místě se nachází rovněž pramen, hřbitov a poutní dům. Z Králíků se sem dostanete okolo křížové cesty s unikátními barokními plastikami.
Kamenná barokní kaple stojí na úpatí vrchu Jeřábu. Pochází z 18. století. Původně to byla dřevěná stavba, která zde byla postavena jako poděkování obyvatel města za záchranu před Prusy v době slezských válek.
Kostel je nejvýznamnější památkou ve městě. Najdete ji nedaleko centra města. Kostel tu byl vystavěn v 16. století. Původně šlo o renesanční luteránský kostel, který byl později přestavěn na barokní. Vnitřek kostela je pak rokokový. Hlavní obraz namaloval brněnský jezuita Raab a varhany pak postavil místní varhanář Ignaz Welzer.
JAKÁ JSOU TAJNÁ MÍSTA, O NICHŽ BĚŽNÝ NÁVŠTĚVNÍK NEVÍ?
Heřmanice byly co do počtu obyvatel tou nejmenší králickou vesnicí. Místo se nacházelo 5 kilometrů severně od Králík. Dominantou obce je filiální kostel svaté Trojice. Velmi zajímavou lokalitou je dnes již zrušený hřbitov pod lesem. Někdejší slávu této pohraniční vesničky upomíná tzv. Luxova hospoda z roku 1932 zvaná “U pašeráka”. Dnes jsou Heřmanice již součástí Králík.