Příroda přímo vybízí k pěším výletům či sběru lesních plodů, cyklisté ocení 5 propojených cyklotras, z nichž ta nejdelší měřící 50 km se nazývá Jezerní. Také milovníci kulturních památek si přijdou na své. Vždyť do historického Českého Krumlova, který figuruje na seznamu památek UNESCO, je to coby kamenem dohodil. Zrovna tak do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě.
Estéti ocení i samotné výhledy na vodní nádrž Lipno při zapadajícím slunci i za letních rán. Tak se jim naskytne výhled i na tři ostrovy, které se na přehradě nacházejí. Největší s obvodem 715 m u Černé v Pošumaví se jmenuje přímo exoticky – Tajvan. Blízko něj se vyskytuje další ostrůvek, s obvodem 140 m, a u Lipna nad Vltavou Králičí ostrov s obvodem 160 m. Tam se v létě chovají králíci a morčata, odtud jeho název.
Vraťme se však k létu, kdy se sem jezdí nejvíce. Na lipenské přehradě můžete provozovat snad všechny myslitelné vodní sporty, od běžného koupání a slunění na písečných plážích, přes jízdu na kanoích či katamaránech, jachting, windsurfing, kiteboarding, paddleboarding až po vodní lyžování. Adrenalin si zvýšíte pod přehradní výpustí, kde je povoleno provozovat rafting a vodní slalom. Kde jinde tohle u nás najdete? Ale pozor na vlny! Ty na přehradě za větru mohou dosáhnout až výšky 2 m.
Vodní nádrž Lipno je rovněž rájem pro rybáře. Mohou ulovit kapra, candáta, lína, i okouna. Budou-li mít obzvláštní štěstí, i sumce, kteří zde dosahují průměrné délky až 2 m, či štiku. Rekordmankou je štika s váhou 25, 40 kg.
Pro pohodu, slunění, koupání, vodní sporty či sportovní rybaření zkrátka nemusíte jezdit až k moři. To české, vodní nádrž Lipno, vám poskytne srovnatelné zážitky.