V areálu jsou 3 lanovky a 9 vleků, které se starají o lyžaře ze 17,5 kilometru sjezdovek. V místě se nachází i sáňkařská dráha a na 55 kilometrů udržovaných tratí. Díky kvalitnímu osvětlení je zde reálné večerní lyžování. Na sjezdovce Sport3 je měřený slalom. Na Černé Hoře je 5 lyžařských areálů, z nichž tím největším je SkiResort Černá Hora-Pec. Vede sem šestisedačková vyhřívaná lanovka s bublinou Hofmanky Express, která je nejrychlejší svého druhu v Česku. Areál je oblíben i pro svou jedinou osmimístnou kabinkovou lanovku v Česku. Z vrcholu odtud vedou ty nejdelší až tříkilometrové sjezdovky. Je zde i obří slalom. Dále tu jsou i 3 dětské lokality s pojízdným kobercem a dětským vlekem. Pro všechny zájemce je tu lyžařská škola, půjčovna a servis sportovního vybavení. Opomenout nesmíme Aprés ski bar, kde vedle nápojů nabízí i teplé rychle připravené pokrmy. Dále je zde i ICE BAR a Ford Bar. Přepravu mezi sjezdovkami zajišťuje skibus.
KAM S DĚTMI?
Muchomůrka je výletním altánem ve tvaru houby, který najdete mezi Jánskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou. Jde o vyhlídkové místo, jemuž se v 19. století říkalo Princeznina tišina, to podle princezny Almy Thurn-Taxisové, která sem chodívala. Vycházková trasa prochází Promenádním lesem a klesá až ke Svobodě nad Úpou. Až do konce první světové války to byla Alej císaře Františka Josefa. Kousek od Muchomůrky je Farmopark Muchomůrka s přírodním dětským hřištěm a houpačkami. V místě je zookoutek a také i prostor pro opékání buřtů.
Jde o park s největším počtem překážek. Velký park je jištěn ferratovým systémem a ke zdolání tu je na 40 překážek umístěných ve výšce 4-12 metrů. Projí celý okruh trvá zhruba 2 hodiny. Zvolit můžete i nějaký z malých okruhů, které pak projdete do jedné hodiny. Baby park je určen pro děti od 100 do 140 centimetrů. Děti jsou zde jištěny bezpečnostním zařízením.
KAM JÍT NA PROCHÁZKU?
Černohorské rašeliniště je to největší a nejstarší rašeliniště lesního typu. Nachází se v sedle mezi Černou a Světlou horou v prameništi Černohorského potoka. Vede tudy okružní naučná stezka, která je dlouhá 3,5 kilometru. Na její trase narazíte na vyhlídkovou věž, jež skýtá krásný výhled na centrální rašelinovou louku. Nejlepším časem pro prohlídku je červenec, kdy to všude kolem krásně kvete.
Rozhledna Panorama byla vybudována z původního sloupu bývalé lanovky. Rozhledna nabízí kruhový výhled na Krkonoše, Podkrkonoší, Náchodsko, Orlické hory, Jizerské hory a další. Najdete ji jen 100 metrů od současné lanovky směrem k vleku Anděl. Na vrchol je nutno vystoupat po 106 schodech. Vydat se zde můžete i v zimě.
KAM ZA TURISTIKOU?
Modré kameny jsou skalními útvary kvarcitu. Jde tedy o původní sediment mořského dna. Naleznete je na žluté značce. Cesta se proplétá mezi skalními útesy. Postupně minete šest křemencových skal z nichž nejmohutnější je vrcholový útes. Od Modrých kamenů sestupují křemencové skály do údolního zářezu Těsného dolu.
KAM ZA ZÁBAVOU?
Stezka korunami stromů v Jánských Lázních se nachází na jejím okraji. Jde o vyhlídkovou věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví. Je vysoká 45 metrů. Po trase mezi korunami si ujdete 1511 metrů. Dolů se pak můžete svést toboganem. Stezka je po celé své délce bezbariérová.
KAM ZA HISTORIÍ?
Dominantou náměstí je secesní lázeňská kolonáda, která byla navržena vídeňským architektem Brangem. Stavba zde proběhla v roce 1904.
JAKÁ JSOU TAJNÁ MÍSTA, O NICHŽ BĚŽNÝ NÁVŠTĚVNÍK NEVÍ?
Černohorský potok protéká údolím Těsný důl, jež skrývá mnoho vodopádů a kaskád. Největší vodopád se nachází pod jediným pravostranným přítokem v Těsném dole. Pod tímto vodopádem se k Černohorskému potoku připojuje malý potůček na němž je třímetrový vodopád. Po několika stech metrech začíná bukový les, v němž je další vodopád následovaný dalšími dvěma kaskádovými vodopády oddělenými tůní. V následujícím úseku jsou další krásné vodopády, jež jsou zakončeny první protipovodňovou přehradou.