Nádrž se nachází asi 3 kilometry nad Horní Bečvou. Zdejší vodní nádrž skýtá možnosti ubytování, koupání a v zimě pak i bruslení. Provozovat tu můžete i další vodní sporty. Místo je vyhledávané i pro možnosti rybaření.
V Prostřední Bečvě se nachází biotop Bečva. Jde o koupaliště, které nepotřebuje žádnou chemii o čistou vodu se stará speciální nádrž osázená speciálními vodními rostlinami. Biotop je vhodný pro alergiky. Koupaliště má jak brouzdaliště pro děti a neplavce, tak i plaveckou část s maximální hloubkou 2,5 metru. Dno a stěny tvoří silná fólie přírodní zelené barvy. Při vstupu do vody je i zábradlí. Další možnosti koupání pak nabízí i zdejší hotelová zařízení.
KDE SE TU DÁ LYŽOVAT?
Byť se jedná o malou horskou vesničku, je to velké rekreační středisko, místo ideální pro odpočinek. Je to místo s 6 lyžařskými areály, které nabízí celkem 14 vleků a jednu sedačkovou lanovku. Díky skvělým klimatickým podmínkám si zde lyžování užijete až do jarních měsíců. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i zkušení lyžaři, kteří žádají to nejnáročnější. Zdejší areály jsou perfektně vybaveny. Je tu vše, nač si jen vzpomenete, půjčovny lyžařských potřeb, skiservisy, lyžařské i snowboardové školy, samozřejmostí je umělé zasněžování i večerní lyžování. Pro milovníky běžek tu je uchystána nádherná hřebenovka vedoucí z Bumbálky na Vsacký Cáb. Pro rodiny s dětmi tu je pak běžecká trasa z Martiňáku na Pustevny.
KAM S DĚTMI?
Celková délka trasy je 8 kilometrů, ale nejde o nic složitého, jdete veskrze po rovince. Projdou to i odrážedla a kočárky. Jde o velmi oblíbenou trasu rodin s dětmi. Výchozím bodem jsou Pustevny. Cesta pak vede dál až do vyhlídkového altánu Cyrilka, který najdete po 500 metrech, odkud vidíte na Radegasta. Po dalším kilometru pak dojdete k soše Radegasta. V místě se můžete občerstvi. Dále pak pokračujte na rozcestí Radhošť- hřeben na vrchol, kde stojí dřevěný kostelík svatého Cyrila a Metoděje. Z místa jsou krásné rozhledy do okolí. Vidět odtud můžete Beskydy, Valašsko, Jeseníky, Malou i Velkou Fatru. V okolí je dost zajímavých míst pro děti. Tak třeba Rožnov pod Radhoštěm je Valašské muzeum i Gibon park. V Ráztoce je pak Horský lanový park Tarzánie.
KAM JÍT NA PROCHÁZKU?
Severně od obce se rozkládá přírodní památka Pod Juráškou. Jde o silně podmáčenou rašelinnou louku pod prudkým svahem vrchu Kotelnice v údolí potoka Kněhyně.
Severovýchodně se pak nachází další přírodní památka zvaná Kudlačenka. Místo vyniká mokřady, v níž žije řada vzácných obojživelníků a rostlinných společenstev.
Na východě pak leží další oblast, která je významná na výskyt vzácných a ohrožených druhů rostlin. Dostanete se sem z Horní Bečvy po značených stezkách. Trasa sem jde po červené. Místo je hojně navštěvováno hlavně v houbařské sezóně.
KAM ZA TURISTIKOU?
Skvělým výletem, který byste měli při návštěvě Horní Bečvy rozhodně absolvovat, je pěší výlet na Pustevny. Cesta vede po žluté. Po prvních čtyřech kilometrech dojdete na vrchol Martiňák, kde je chata s možností se občerstvit. Na vrcholu se pak dále můžete rozhodnout, zda půjdete dál lehčí cestou po červené na Pustevny (tahle trasa je dlouhá 8,5 kilometru) nebo obtížnější trasou po zelené přes Čertův mlýn a pak dál po červené až na Pustevny.
KAM ZA ZÁBAVOU?
Dřevěné městečko je nejstarší a také i nejnavštěvovanější částí Valašského muzea v přírodě. Místo nenajdete přímo v Horní Bečvě, ale jen kousek odtud. Během hlavní sezóny se tu každý víkend konají různé kulturní akce, folklorní a řemeslné programy. V místě je i poštovní úřad. V objektu se nachází i panské sýpky.
KAM ZA HISTORIÍ?
V Horní Bečvě se nedochovalo příliš památek. Nejstarší památkou obce je kostel Jana a Pavla z roku 1792.
Památník se nachází v místě bývalé usedlosti Tkáčových. Bohužel zde na podzim roku 1944 proběhla přestřelka mezi německými vojáky a partyzány.Usedlost pak byla následně vypálena spolu i s dalšími domy v okolí. Památník najdete na žluté turistické trase, která vede z Kladnaté do Horní Bečvy.
JAKÁ JSOU TAJNÁ MÍSTA, O NICHŽ BĚŽNÝ NÁVŠTĚVNÍK NEVÍ?
Pramen Rožnovské Bečvy najdete na území obce Horní Bečvy na úbočí toho nejvyššího vrcholu Vsetínských vrchů - Vysoké, jež se může pochlubit výškou 1024 metrů. Nejsnadněji se k prameni dostanete od turistické chaty Třeštík. Vede k němu červená turistická značka. Pramen je od chaty vzdálen zhruba 1,5 kilometru, kdy se na odbočce vydáte doprava. Je zde i rozcestník, který vás na to upozorní. Pozor, zde buďte opatrní, zvláště za deštivého počasí. Nejlépe se při chůzi přidržujte zábradlí.